ქართული ოცნება რეალურად აშანტაჟებს და ებრძვის ჩვენს ეკლესიას — მამუკა ხაზარაძე
ლელოს ლიდერმა 13 სექტემბერს გავრცელებულ ფარულ ჩანაწერებთან დაკავშირებით საგანგებო განცხადება გააკეთა. სხვა საკითხებთან ერთად მამუკა ხაზარაძემ მთავარი აქცენტი ეკლესიის წინააღმდეგ, ქართული ოცნების მხრიდან, მიზანმიმართულ შანტაჟსა და ზეწოლაზე ისაუბრა.
"საზოგადოებისთვის ცნობილი გახდა ის უპრეცენდენტო რაოდენობის ჩანაწერები, რომელიც მიმართულია უკანონოდ ჩვენი მოქალაქეების წინააღმდეგ. "ოცნების" ხელისუფლება უსმენს და ფარულ თვალთვალს აგრძელებს ადამიანების უფლებების სრული დარღვევით ჩვენ მოქალაქეებზე, ბიზნესმენებზე, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებზე, ჟურნალისტებსა და სასულიერო პირებზე.
ქართული ოცნება, რომელიც გვევლინება ეკლესიის დამცველად, რეალურად იგი აშანტაჟებს ეკლესიას, აშანტაჟებს მათ წარმომადგენლებს და ებრძვის ჩვენს ეკლესიას. ერთხელ და სამუდამოდ ჩვენ უნდა დავასრულოთ ეკლესიისა და საზოგადოების შანტაჟი, დავასრულით და წარსულში დავტოვოთ ის მავნე, "კაკებეშნიკური" მეთოდები რომელსაც "ოცნება" ჩვენი მოქალაქეების წინააღმდეგ იყენებს", — ამბობს მამუკა ხაზარაძე.