არ არის ევროპელობა, როცა შარლ მიშელის დოკუმენტის არასწორ პრეზენტაციას ახდენენ — ჩიქოვანი
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/საქართველოს პარლამენტი
ქართული ოცნების დეპუტატის, ირაკლი ჩიქოვანის თქმით, "არ არის ევროპელობა, ის რომ ევროპული მედიაციით შარლ მიშელის დოკუმენტის არასწორ პრეზენტაციას ახდენენ".
"გულწრფელად გეტყვით, რომ არ არის ევროპელობა, ის რომ ევროპული მედიაციით შარლ მიშელის დოკუმენტის არასწორ პრეზენტაციას ახდენენ. გულწრფელად გეტყვით, რომ როდესაც ტყუი და ცრუობ, რომ ამ დოკუმენტში არის საუბარი ე.წ. პოლიტპატიმრებზე, ესეც სიცრუეა. ეს არ არის ევროპული საქციელი. ეს არ არის ნამდვილად ევროპული საქციელი, როდესაც ვსაუბრობთ იმაზე თითქოს არჩევნები არ უღიარებია ევროპას და თითქოს არჩევნების შედეგებს გარკვეული ლეგიტიმურობის პრობლემა აქვს საქართველოში. მაგრამ, სამწუხაროდ, არამხოლოდ მე, არამედ მთლიანად საზოგადოებას ბოლო კვირის განმავლობაში რჩება შთაბეჭდილება, რომ ჩვენი ოპოზიციის წარმომადგენლებს ბოლომდე არც წაუკითხავთ ის დოკუმენტი, რაზეც ხელი მოაწერეს. არ წაუკითხავთ ის დოკუმენტები, რომლებიც ყველა საერთაშორისო ორგანიზაციამ გამოაქვეყნა და სადაც პირდაპირ არის საუბარი, რომ საქართველოში არჩევნები ლეგიტიმურად ჩატარდა", — განაცხადა ჩიქოვანმა პარლამენტის პლენარული სხდომაზე.