ესაა ხელიდან გაშვებული შესაძლებლობა, გააჭიანურებს ქვეყნის პროგრესს — ბრიტანეთის საელჩო მოლაპარაკებებზე
ფოტო: საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაცია
ბრიტანეთის საელჩო საქართველოში აცხადებს, რომ ევროკავშირის მედიაციით გამართულ მოლაპარაკებებზე ვერშემდგარი შეთანხმება არის ხელიდან გაშვებული შესაძლებლობა, რომელიც გააჭიანურებს საქართველოს პროგრესს და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის პროცესს.
"ძალიან ვწუხვართ, რომ ევროკავშირის მედიაციით გამართულ მოლაპარაკებებზე საქართველოს მთავრობას და ოპოზიციას შორის შეთანხმება ვერ შედგა. ეს არის ხელიდან გაშვებული შესაძლებლობა და გააჭიანურებს საქართველოს პროგრესს და ევრო-ატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის პროცესს. მნიშვნელოვანია მეტი პროგრესი სასამართლო და საარჩევნო რეფორმების კუთხით და მოვუწოდებთ ყველა მხარეს გააგრძელონ მოლაპარაკებები მანამ სანამ არ შედგება შეთანხმება ყველა საკითხზე", — აცხადებენ საელჩოში.
გუშინ, 30 მარტს ქართული ოცნება და ოპოზიცია ისევ ვერ შეთანხმდნენ. მათ ევროპული საბჭოს პრეზიდენტის შარლ მიშელის წარმომადგენლის, კრისტიან დანიელსონის მიერ შეთავაზებულ დოკუმენტს ხელი არ მოაწერეს.