თუ შეთანხმება ამის შესაძლებლობას მოგვცემს, მზად ვართ, პარლამენტში ვიმუშაოთ დროებით — სამადაშვილი
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/მთავარი არხი
ნაციონალური მოძრაობის პოლიტიკური საბჭოს წევრის, სალომე სამადაშვილის თქმით, ოპოზიციის ერთიანი პოზიციაა, რომ თუ შეთანხმება ამის საშუალებას მისცემთ, დროებით შევლენ პარლამენტში.
"ეს განწყობაც არ ჰქონდა ოპოზიციის ნაწილს, ამბობდა, რომ არავითარ შემთხვევაში არ შეიძლება ამ პარლამენტში შესვლა. ახლა, ერთიანი პოზიცია არის, რომ თუ შეთანხმება ამის შესაძლებლობას მოგვცემს, სწორედ იმიტომ, რომ განხორციელდეს ის რეფორმები, რაც არის აუცილებელი, ოღონდ აქ მართლმსაჯულების რეფორმაზე არ დავიწყებდი, ეს არის საარჩევნო რეფორმა, პირველ რიგში, დიახ, ჩვენ მზად ვართ, რომ პარლამენტში ვიმუშაოთ, დროებით", — განაცხადა სალომე სამადაშვილმა მთავარი არხის ეთერში.
18 მარტს, ევროკავშირის წარმომადგენლის, კრისტიან დანიელსონის მედიაციით, ქართულ ოცნებასა და ოპოზიციას შორის ბოლო მოლაპარაკება გაიმართა. 10-საათიანი შეხვედრის შემდეგ დანიელსონმა განაცხადა, რომ საბოლოო შეთანხმება ვერ მოხერხდა და მედიატორმა დღეს ბრიუსელში გაემგზავრა.