პროკურატურა იმითაა დაკავებული, რა მოიგონოს კიდევ, რომ მელია გარეთ გამოუშვას — ზარქუა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პარლამენტი
ქართული ოცნების დეპუტატის, ირაკლი ზარქუას განცხადებით, პროკურატურა იმითაა დაკავებული, რა "მოიგონოს" იმისათვის, რომ ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარე, ნიკა მელია გათავისუფლდეს.
"არავის გახარებია აქ, რომ ჩვენ იმუნიტეტი მოვუხსენით და პროკურატურა იმითაა დაკავებული, რა მოიგონოს კიდევ, რომ ეს ადამიანი გარეთ გამოუშვას. გირაოს გირაო შეუფარდა, არ არსებობს ეს პრეცედენტი, ხომ ვიცით, არა?! იურისტები იქაც ჰყავთ. მოვიგონეთ, მოიგონა პროკურატურამ რაღაცა, რისთვის? რომ ოპოზიცია კიდევ ჩიხში არ შევიდეს და გამოვიდეს და ილაპარაკოს", — განაცხადა ზარქუამ პარლამენტში სესიის სხდომაზე.
25 თებერვალს, მელიას დაპატიმრებიდან 2 დღეში, პროკურატურამ მზაობა გამოთქვა, რომ პატიმრობის გირაოთი შეცვლაზე სასამართლოს მიმართოს. 23 თებერვალს, სპეცრაზმმა ნიკა მელია დააკავა. სამართალდამცავები პარტიის ოფისში გამთენიისას გამოჩნდნენ — რამდენიმე საათში მას შემდეგ, რაც ირაკლი ღარიბაშვილი პრემიერმინისტრად აირჩიეს.