მელიას პატიმრობაზე ადვოკატების საჩივარი სააპელაციომ წარმოებაში არ მიიღო
ადვოკატების საჩივარი ნიკა მელიასთვის პატიმრობის შესაფრდებასთან დაკავშირებით თბილისის სააპელაციო სასამართლომ წარმოებაში არ მიიღო. რაც ნიშნავს, რომ მელია პატიმრობაში რჩება.
როგორც მელიას ადვოკატმა, ბექა ბასილაიამ On.ge-ს უთხრა. გადაწყვეტილების დასაბუთება ჯერ არ მიუღიათ, ამიტომ არ იციან, რის საფუძველზე იხელმძღვანელა სასამართლომ. ამასთან, ბასილაია აღნიშნავს, რომ სამართლებრივი მიზეზი ამას ვერ ექნებოდა და ეს პოლიტიკური გადაწყვეტილებაა.
სპეცრაზმი შენობაში შევიდა როგორც სახურავიდან, ისე პირველ სართულზე არსებული შესასვლელებიდან. თავდაპირველად, მათ პირველ სართულზე მყოფი ადამიანები გამოიყვანეს, მოგვიანებით კი, ნიკა მელიას ოთახს მიადგნენ, სადაც ის ოპოზიციის სხვა ლიდერებთან და მხარდამჭერებთან ერთად იმყოფებოდა. მათ ოთახში გამოიყენეს გაზიც. შსს-ს ინფორმაციით, მელიას გარდა 21 ადამიანი დააკავეს. მათ პოლიციის კანონიერი მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობას ედავებიან.