მელიას დაიჭერენ და უი მაგათ, თუ ვერ დაიჭერენ და ვაი მაგათ — სააკაშვილი ქართულ ოცნებაზე
საქართველოს მესამე პრეზიდენტის, მიხელ სააკაშვილის თქმით, ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის დაჭერაც და არდაჭერაც ქართულ ოცნებას ცუდ მდგომარეობაში ჩააყენებს. ამის შესახებ მან TV პირველის ეთერში ისაუბრა.
"მე ვფიქრობ, რომ ასეც და ისეც მათი [ქართული ოცნების] საქმე წასულია. დაიჭერენ და უი მაგათ, თუ ვერ დაიჭერენ და ვაი მაგათ. აი, ეგეთ დღეშია არიან. ეგენი თვითონ რომ არიან მხდალები, გადაწყვიტეს, რომ აქედანაც არიან მხდალები. ეგერ, კახა ოქრიაშვილს უთხრა ივანიშვილმა, დაგიჭერო. იფიქრა, კაცო, ამხელა ბიზნესმენია და დაჭერის როგორ არ შეეშინდებაო და ოქრიაშვილმა ერთ ადგილზე გაუშვა, მელიამ იმავე მისამართით გაუშვა ესენი ", — განაცხადა სააკაშვილმა.
ქართული ოცნება ნიკა მელიასთვის დეპუტატის იმუნიტეტის შეჩერებას მხარს დაუჭერს.
12 თებერვალს ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას დაკავებისთვის გენერალურმა პროკურატურამ პარლამენტს მიმართა. იმის გამო, რომ მელია ოფიციალურად პარლამენტის დეპუტატია, მას იმუნიტეტი იცავს.
პროკურატურამ ნიკა მელიას ერთკვირიანი ვადა მისცა, რათა გირაოს თანხა გადაეხადა, რომელიც მას ელექტრონული სამაჯურის მოხსნის შემდეგ დაეკისრა. ეს ვადა სწორედ 12 თებერვალს ამოიწურა. მელიამ გირაოს გადახდაზე უარი თქვა, რადგან მიაჩნია, რომ საქმე პოლიტიზებულია.