ედისონ რისერჩი: არჩევნებში სალომე ზურაბიშვილმა გაიმარჯვა და ეს არ შეიცვლება
ედისონ რისერჩის აღმასრულებელმა დირექტორმა, რობ ფარბმანმა, რუსთავი 2-ის პირდაპირ ეთერში განაცხადა, რომ საპრეზიდენტო არჩევნების მეორე ტურის გამარჯვებული სალომე ზურაბიშვილი გახდა და ეს შედეგი არ შეიცვლება, იმის მიუხედავად, რომ ორგანიზაციის მიერ ჩატარებული ეგზიტპოლის შედეგები ჯერ სრულად არაა დათვლილი:
"საუბარია 10%-იან სხვაობაზე. 55% აქვს სალომე ზურაბიშვილს და 45% — გრიგოლ ვაშაძეს. ეს არის წინასწარი შედეგები, შესაძლოა ისინი შეიცვალოს, მაგრამ ჩვენი მონაცემებით, გამარჯვებული ამ არჩევნებში არ შეიცვლება და ეს სალომე ზურაბიშვილია".
ფარბმანის სიტყვებით, ახლა ითვლიან ბოლო სამი საათის განმავლობაში მიღებულ მონაცემებს, რომლის შედეგებსაც მოგვიანებით გაავრცელებენ.
ეს ედისონ რისერჩის რიგით მეხუთე ეგზიტპოლია საქართველოში. ფარბმანის სიტყვებით, იმ მოქალაქეებიდან, რომლებსაც გამოკითხვისთვის მიმართეს, 50% დათანხმდა ინტერვიუს. გამოკითხვა 115 უბანზე ჩატარდა.