მეუფეების განცხადებები როგორ უნდა შევაფასო, ჩემს თავს არ მივცემ ამის უფლებას — ზურაბიშვილი კრიტიკაზე
ფოტო: სალომე ზურაბიშვილი / Facebook
''მეუფეების განცხადებები როგორ უნდა შევაფასო? ჩემს თავს არ მივცემ ამის უფლებას", - ასე უპასუხა მმართველი გუნდის მხარდაჭერილმა კანდიდატმა, სალომე ზურაბიშვილმა ჟურნალისტების კითხვას მეუფეების კრიტიკის შესახებ.
რადენიმე დღის წინ, საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქის ქორეპისკოპოსი მეუფე იაკობი ზურაბიშვილის განცხადებას გამოეხმაურა, რომლის მიხედვითაც კანაფის წინააღმდეგ საინფორმაციო კამპანიას გაუძღვება.
"რა უნდა ქნას ქალბატონმა სალომემ, სად აქვს იმდენი ავტორიტეტი, რომ მაგის სიტყვებს უსმინონ. კანაფის დედოფალი ნამდვილად გახდება", - განუცხადა მეუფე იაკობმა რუსთავი 2-ს.
ჭყონდიდისა და ცაიშის მიტროპოლიტმა, მეუფე პეტრემ კი განაცხადა, რომ ზურაბიშვილი საქართველოს კეთილდღეობას ვერ მოუტანს და ქართველ ამომრჩეველს ღმერთი არ უნდა გაუწყრეს, რომ არასწორი არჩევანი გააკეთოს.
"ძალიან დიდი ბოროტებაა იმის თქმა, რომ საქართველოს ტერიტორიაზე საქართველომ დაიწყო ომი. რა თქმა უნდა, ეს არის ან უმეცრება, საქართველოს ეკლესიისა და ისტორიისა, ან არის ეს შეგნებული ბოროტება.
მე მიმაჩნია და ვფიქრობ და მინდა ვირწმუნო, რომ როგორც თვით საფრანგეთში კრემლის მიერ მხარდაჭერილ საპრეზიდენტო ქალბატონს, ქალს არ დაუჭირა ფრანგმა ხალხმა მხარი და უთხრა მას უარი. ასევე ქართველი ერიც იტყვის უარს საქართველოს წინააღმდეგ ჩაფიქრებულ ბოროტებაზე", — განაცხადა პეტრე ცაავამ.