ძალიან სამწუხაროა, დღეს აქ ვერ ვხედავ იმ პიროვნებებს, რომლებიც იძახდნენ პოლიტიკურ პარტიებს ვხედავ იქ და იმიტომ არ მივალო. ძალიან სამწუხაროა, იმ პირებს ვერ ვხედავ, რომლებიც რაღაც იარლიყებს გვაწეპებდნენ, შავ პიარს გვიგორებდნენ და დღეს აქ არ არიან, ჩვენს გვერდით.
ნუთუ საქართველოს ბედი აღარ აინტერესებს არავის? ჩვენი გადაწყვეტილება მოგეხსენებათ, იქამდე ვიქნებით აქ, სანამ სამართლიანობა არ აღდგება.
დღეს ხელისუფლების წარმომადგენლებმა გააკეთეს განცხადება თითქოს სარალიძის მოთხოვნების არის გადაჭარბებული. რა არის გადაჭარბებული ჩემი შვილის მკვლელს რომ ვითხოვ? მე გადავაჭარბებ მაგათ. აქ ვიქნები მანამ, სანამ ჩვენი მოთხოვნები არ შესრულდება.
ასე მიმართა ზაზა სარალიძემ საზოგადოებას აქციიდან.
სარალიძისა და მაჩალიკაშვილის აქციები მას შემდეგ დაიგეგმა, რაც საპარლამენტო უმრავლესობამ მხარი არ დაუჭირა საპარლამენტო კომისიის დასკვნას დავით სარალიძის მკვლელობის საქმეზე.