სისტემამ გაჭყლიტა ზაზა სარალიძე. სისტემა არ აძლევს შესაძლებლობას, რომ იპოვოს თავისი სიმართლე. სისტემა დასცინის მას, სისტემა ამასხარავებს, სისტემა ეთამაშება, სისტემა არ უდგება სერიოზულად და სისტემა არ ასრულებს თავის ფუნქციას. ეს არის ბრძოლა ერთი ადამიანის მთელ სისტემასთან მაგრამ ეს სისტემაც არ არის უსახო და აბსტრაქტული. ამ სისტემის უკან ერთი ადამიანი დგას და ეს ადამიანი არის ბიძინა ივანიშვილი, ეს ზუსტად ვიცით ყველამ.
ეს არის ბრძოლა ერთი ადამიანის სიმართლე უფრო ძლიერია თუ ერთი ადამიანის სისტემა. ერთი ადამიანი უფრო პრინციპული იქნება, უფრო მეტს მოითმენს, უფრო ზუსტად შეძლებს თავისი ბრძოლის წარმართვას. თუ ერთი ადამიანი უფრო ეშმაკი და შენძრეული იქნება და სწორად გადმოყრის რაღაც ბარტყებს, ჭანჭიკებს იმ სისტემის, რომლებიც არაფრად არ უღირს არც იმათ და არც ჩვენ.
ეს არის ბრძოლა სიყალბესა და გულწრფელობას შორის და ჩვენი ვალია, რომ ამ ბრძოლაში გაიმარჯვოს სიმართლემ. ჩვენი ვალია, რომ აღარასდროს ამ ქვეყანაში არ არსებობდნენ ადამიანები, რომლებიც სისტემამ გაჭყლიტა და რომლებმაც დაკარგეს რწმენა. ჩვენ აქ იმიტომ ვართ, რომ ერთ კონკრეტულ ადამიანს გამოვუცხადოთ მხარდაჭერა და გამოვუცხადოთ ადამიანების იმედი, რომ ჩვენც ვარსებობთ, ჩვენ გვესმის მისი, ჩვენ ვუდგავართ მას გვერდით და ჩვენ დავეხმარებით თავისი სიმართლის პოვნაში.
მიუხედავად იმისა, რაოდენ ძლიერი, სასტიკი და ულმობელი არ უნდა იყოს ის სისტემა, რომელიც გვებრძვის, ჩვენ ერთი რამ ვიცით ზუსტად, რომ ეს ძალადობრივი, პოლიციური, პროკურორული, ძალმომრეობითი, ცინიკური სისტემა უნდა დაინგრეს.
ეს ბრძოლა თავისი არსით არის პოლიტიკური და ყველა ადამიანი, ვინც აქ იბრძვის, რაღაც დოზით მონაწილეობს პოლიტიკურ ბრძოლაში. ჩვენ გვეუბნებიან, რომ ამ ბრძოლაში შეიძლება რამე იყოს ისეთი, რაც შეიძლება გვიტყდებოდეს, არ მოგვწონდეს, ამიტომ აქ არ ვიდგეთ. სინამდვილეში, ყველაფერი არის ძალიან მარტივად. ჩვენ უნდა გადავწყვიტოთ, ვის მხარეს ვდგავართ: ზაზასკენ ვართ თუ ბიძინასკენ. სხვა არჩევანი აქ არ არის.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს4676 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1708 ნახვა
3. ეროვნულმა ბანკმა ლარის ახალი კურსი დაადგინა1657 ნახვა
4. თენგიზ შარმანაშვილი: შემოჭრა ჩრდილოეთიდან [რუსეთიდან] მოხდა იმის გამო, რომ როკის გვირაბთან სამხედროებს თავისი ამოცანა არ შეასრულებინეს1334 ნახვა