გიორგი შარაშიძე: ვერ დავუწყებთ ვერავის ბოდიშების ხდას, რომ ყველაფერი გავაკეთეთ იმისთვის, რომ "ოცნებისთვის" არ მიგვეცა საბაბი ჩვენი აკრძალვის
გახარია საქართველოსთვის წევრი გიორგი შარაშიძე ოცნების პრემიერის, ირაკლი კობახიძისა და ოცნების პარლამენტის თავმჯდომარის, შალვა პაპუაშვილის განცხადებებს გამოეხმაურა იმის შესახებ, რომ გახარიას პარტიამ პარლამენტში შემოსვლით თავი გადაირჩინა ასაკრძალი პარტიების სიაში შეყვანისგან.
"ამ პარტიებმა, ფაქტობრივად, საკუთარი თავი თავად აიკრძალეს. ისინი ამბობენ, რომ ამ ქვეყანაში ოცნებასთან ბრძოლაში არაფერს აქვს აზრი, გარდა ქუჩისა. მაშინ რაღაში სჭირდებათ პარტია?! ჩვენთვის ცოტა გაუგებარია ამ პარტიების ასეთი აღშფოთებაც. თავად აიკრძალეს თავი, თავად თქვეს, არ გვინდა არჩევნებიო, ქუჩის და დამხობის გარეშე არაფერს აზრი არ აქვსო.
ჩვენ არ ვართ ქუჩის პოლიტიკოსები და დამხობის მომხრე პოლიტიკოსები, მიუხედავად იმისა, რომ არა თუ მათზე ნაკლებად არ გვინდა რეჟიმის დამარცხება, არამედ მათზე გაცილებით მეტად გვინდა, მაგრამ ტაქტიკა და სტრატეგია სხვა გვაქვს. ნამდვილად ვერ დავუწყებთ ვერავის ბოდიშების ხდას იმისთვის, როგორ გავბედეთ თურმე პოლიტიკურმა პარტიამ და ყველაფერი გავაკეთეთ იმისთვის, რომ ოცნებისთვის არ მიგვეცა საბაბი ჩვენი აკრძალვის. რა თქმა უნდა, ამას გავაკეთებდით, მომავალშიც გავაკეთებთ," — განაცხადა გახარია საქართველოსთვის წევრმა, გიორგი შარაშიძემ.