ირაკლი კობახიძე: პარლამენტში შემოსვლით გახარიას პარტიამ გადაირჩინა თავი საკონსტიტუციო სარჩელში მონაწილეობისგან
ოცნების პრემიერმინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ სამთავრობო ტელეკომპანია "იმედი" ეთერში განაცხადა, რომ გახარიას პარტიამ პარლამენტში შესვლით სამართლებრივად თავი გადაირჩინა საკონსტიტუციო სარჩელში მონაწილეობისგან.
"მთავარი არის პარლამენტი, რადგან ადგილობრივი თვითმმართველობა თავისი არსით არის ადმინისტრაციული დონის ხელისუფლება და პოლიტიკური დონის ხელისუფლება არის პარლამენტი. ამიტომ, პოლიტიკური პროცესისთვის გადამწყვეტი მნიშვნელობა აქვს საპარლამენტო მანდატებით სარგებლობას. რაც შეეხება გახარიას, მათ რომ უარი ეთქვათ საპარლამენტო მანდატებით სარგებლობაზე, ან თუნდაც ის მდგომარეობა რომ შეენარჩუნებინათ, რაც მანამდე იყო - როდესაც თან იყვნენ შემოსული და თან არა, ამ შემთხვევაში, ეს პარტია აუცილებლად იქნებოდა ამ სარჩელის ნაწილი. რეალურად, პარლამენტში შემოსვლით მათ გადაირჩინეს თავი სამართლებრივად ამ სარჩელში მონაწილეობისგან. ეს იყო მათ მიერ გადადგმული ნაბიჯი. მათ მიმართ ბრალდების მთავარი საყრდენი იქნებოდა საბოტაჟი და ბოლო მომენტში მათ უარი თქვეს საბოტაჟზე. ამით გადაირჩინეს სამართლებრივად თავი ამ პროცედურაში მონაწილეობისგან", — თქვა ოცნების პრემიერმინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ სამთავრობო ტელეკომპანია "იმედი" ეთერში
- გახარიას პარტიის წევრები პარლამენტში მივიდნენ
- რა წერია "ქართული ოცნების" საკონსტიტუციო სარჩელში?