პაატა ბურჭულაძე: ვინ დაიჯერებს, რომ ადამიანი, რომელიც ჩემი ცხოვრება ბავშვებს ვეხმარებოდი, მოვუწოდებდი ვინმეს, რომ მიდით, დაარტყით დანა და მოკალით
ფოტო: სახელმწიფო ხალხისთვის
"სანამ ჩავედით იმ სასახლესთან უკვე ჯებირი მოტეხილი იყო და როცა დავინახე, რომ შეტაკება იწყება, გადავძვერი და მივედი პოლიციასთან — "ბიჭებო, არ გინდათ". მე აქეთ ვაჩერებდი, მურთაზი იქით", — ამის შესახებ 4 ოქტომბრის აქციის საორგანიზაციო კომიტეტის წევრმა, პაატა ბურჭულაძემ დღევანდელ სასამართლო სხდომაზე განაცხადა.
ბურჭულაძემ თქვა, რომ "4 ოქტომბერს პირველად საქართველოს ისტორიაში შეიკრიბა მთელი საქართველოდან წარმომადგენლები, რადგან საქართველო იყო საფრთხეში".
"4 ოქტომბერს პირველად საქართველოს ისტორიაში შეიკრიბა მთელი საქართველოდან წარმომადგენლები, რადგან ჩვენ ვიგრძენით, რომ ჩვენი საქართველო იყო საფრთხეში და ჩავატარეთ ეროვნული კრება, სოფელი არ დარჩა საიდანაც წარმომადგენელი არ იყო, გალიდან და სამაჩაბლოდან იყვნენ სპეციალურად ჩამოსულები... ჩვენ ვფიქრობთ, რომ დღეს საქართველო არის დაღუპვის გზაზე და არის გადასარჩენი.. ცოტა დრო დასჭირდება, როცა მეცნიერები, იურისტები, კონსტიტუციონალისტები დაჯდებიან და აღნიშნავენ ამ დღეს, როგორც ისტორიულ თარიღს".