ქალაქის ახალი ცენტრი — გრანდ ავენიუ არქისგან!
არქი იწყებს დედაქალაქის ისტორიაში ყველაზე მასშტაბურ პროექტს. გრანდ ავენიუ არქისგან პროექტში განხორციელდება მილიარდ დოლარზე მეტი ინვესტიცია. კომპლექსში გამწვანებასა და რეკრეაციას ტერიტორიის 75% დაეთმობა. ეს არის უბანი, სადაც იქნება ყველაფერი, რაც შეიძლება ისურვო კომფორტული ცხოვრებისთვის, შთაგონებისა და განტვირთვისათვის.
კომპლექსი ცოტნე დადიანის ქუჩაზე, დინამოს სტადიონთან მდებარეობს. ლოკაციაზე დამატებით იგეგმება მიწისქვეშა გვირაბის მშენებლობა, რომელიც გრანდ ავენიუს პირდაპირ წერეთლის გამზირთან დააკავშირებს.
პროექტი აერთიანებს პრემიუმ და კომფორტ კლასის ბინებს, საოფისე და საზოგადოებრივ სივრცეებს, საერთო სამუშაო ზონებს, ღია და დახურულ აუზებს, პადელ-ცენტრს, თანამედროვე სტანდარტების სკოლასა და საბავშვო ბაღს, მუზეუმს, გასტრონომიულ ზონებსა და სხვა ობიექტებს.
პროექტზე მუშაობდა ცნობილი არქიტექტორი ვეი იაპ ოი (Wei Yap Ooi) და საერთაშორისო არქიტექტურული კომპანია ჩაპმენ ტეილორი (Chapman Taylor), ხოლო ლანდშაფტის დიზაინი ეკუთვნის OCULUS-ის დამფუძნებელ ბობ ერლს (Bob Earl).
20 სექტემბერს, 11:00 საათიდან, ცოტნე დადიანის ქუჩა 32-ში გაიმართება არქის დიდი ფასდაკლების დღე, სადაც დაინტერესებულ პირებს ექნებათ შესაძლებლბა განსაკუთრებულ ფასად შეიძინონ ბინა გრანდ ავენიუზე.
„გრანდ ავენიუ არქისგან გონივრული და პერსპექტიული ინვესტიციაა, რომელიც თბილისს სრულიად ახალ ურბანულ ცენტრს შესძენს.