საქართველო-უკრაინის მატჩის საჯარო ჩვენება — რესპუბლიკის მოედანზე სატრანსპორტო მოძრაობა ორი დღით აიკრძალება
თბილისის მერიის ცნობით, 16 ნოემბერს პირველი რესპუბლიკის მოედანზე დამონტაჟდება დიდი ეკრანი, სადაც გაიმართება საქართველო-უკრაინის საფეხბურთო მატჩის საჯარო ჩვენება.
უწყების ინფორმაციით, დაგეგმილი ღონისძიების გამო, ტრანსპორტის გადაადგილება აიკრძალება.
სატრანსპორტო აკრძალვა იმოქმედებს რუსთაველის გამზირისა და პირველი რესპუბლიკის მოედნის კვეთიდან რესპუბლიკის მოედნისა და მერაბ კოსტავას ქუჩის კვეთამდე არსებულ საგზაო მონაკვეთში და იმოქმედებს 15 ნოემბრის 15:00 საათიდან 17 ნოემბრის 14:00 საათამდე.
"რუსთაველის გამზირიდან კოსტავას ქუჩის მიმართულებით მოძრავი ავტომობილები ზეთისხილის ხესთან მოხვევის შემდეგ, გადაადგილებას შეძლებენ კვლავ რუსთაველის გამზირისკენ, ასევე, იმოძრავებენ მიხეილ ჯავახიშვილისა და მერაბ კოსტავას ქუჩების მიმართულებით. ჯავახიშვილის ქუჩიდან მოძრავი ავტომობილები თბილისის სახელმწიფო საკონცერტო დარბაზის მიმართულებით გადაადგილდებიან, კოსტავას ქუჩიდან კი მოძრაობას შეძლებენ რუსთაველის გამზირისა და თავისუფლების მოედნის მიმართულებით, ასევე, ზეთისხილის ხესთან მოხვევის შემდეგ, კვლავ კოსტავას ქუჩას დაუკავშირდებიან.
რაც შეეხება საზოგადოებრივ ტრანსპორტს, N359 ავტობუსი ვაკის მიმართულებით მოძრაობისას ჯავახიშვილის ქუჩიდან კოსტავას ქუჩის საშუალებით გადაადგილდება, შემდეგ კი იმოძრავებს დადგენილი სქემით; N457 მიკროავტობუსი ბესიკის ქუჩის მიმართულებით მოძრაობისას ჯავახიშვილის ქუჩიდან რევაზ თაბუკაშვილის ქუჩისკენ გადაადგილდება, რევაზ ლაღიძის ქუჩით დაუკავშირდება რუსთაველის გამზირს და შემდეგ სვლას დადგენილი სქემით განაგრძობს", — აცხადებს თბილისის მერია.
შეგახსენებთ, რომ UEFA-ს ერთა ლიგის ჯგუფური ეტაპის მორიგი შეხვედრა 16 ნოემბერს, 21:00 საათზე, ბათუმის აჭარაბეთ არენაზე გაიმართება.