სტივენ კინგის "კერის" ამაზონი სერიალად გადაიღებს
ფოტო: Getty Images / Everett
ჰორორის მოყვარულებისთვის კარგი ამბავი გვაქვს — სტივენ კინგის კერის მიხედვით სერიალს იღებენ!
საშინელებათა ჟანრის მეფედ წოდებული კინგის პოპულარული რომანის მორიგ ეკრანიზაციას ამავე ჟანრის გამორჩეული რეჟისორი, მაიკ ფლენეგანი, გადაიღებს. პროექტი Amazon MGM Studios-ს ეკუთვნის (ყოფილ Amazon Studios-ს). როგორც ცნობილია, მაიკ ფლენეგანი ასევე შეითავსებს სერიალის სცენარისტისა და აღმასრულებელი პროდიუსერის როლებს.
აღსანიშნავია, რომ ფლენეგანს ჰორორის მაყურებელი უკვე კარგად იცნობს და მისი შემოქმედებაც ჟანრის გულშემატკივრებში დიდი სიყვარულით სარგებლობს. ბოლო წლებში რეჟისორმა არაერთი გახმაურებული საშინელებათა ჟანრის სერიალი გადაიღო, მათ შორის, შირლი ჯექსონის კლასიკად ქცეული ჰილჰაუსის მოჩვენების ეკრანიზაცია და აშერთა სახლის დაქცევა, ედგარ პოს ამავე სახელწოდების მოთხრობის მიხედვით. ფლენეგანს ასევე უმუშავია სტივენ კინგის სხვა ნაწარმოებების ეკრანიზაციებზეც: მისი გადაღებულია ფილმები ექიმი ძილი, ჯერალდის თამაში და ჩაკის ცხოვრება.