"ჩვენ არ გავცემთ იმგვარ დაპირებებს, რომლებიც ყველას ყურს ეამება, მაგრამ არ მიგვაჩნია ამ ეტაპზე რეალისტურად, შეეხება ეს პენსიებს თუ უზარმაზარ შემოდინებებს ფულის მასების. ეს დაპირებები ჩვენ მიერ ამ ეტაპზე გაცემული არ იქნება, თუმცა ვიმუშავებთ ბოლომდე, რომ ამგვარი ცვლილებები მოხდეს საქართველოში. მათ შორის პენსია და ეკონომიკური მდგომარეობა ჩვენი ევროკავშირთან თავსებადობის ნაწილია.
ჩვენ ვაპირებთ შემდეგ ინიციატივებს — ეს პირველ რიგში შეეხება გადასახადების შემცირებას, საშემოსავლო გადასახადების დაწევას 15%-მდე, მცირე ბიზნესისთვის, რომელიც 400 000 ლარს ქვემოთაა ბრუნვით, დღგ-ს გაუქმებას და ასევე, მოგების გადასახადის შემცირება 5%-მდე. ჩვენი გათვლებით ეს შეეხება 4-დან 3 ბიზნესს საქართველოში".
კოალიციამ "ცვლილებისთვის" პროგრამის მთავარი მიმართულებები წარადგინა. კოალიციის 4-4-4 გეგმა მოიცავს საზოგადოებრივი ცხოვრების 4 სეგმენტს: ევროკავშირთან ინტეგრაციას, დემოკრატია, ეკონომიკას და განათლებას.