მოკლედ: ჯანდაცვის მინისტრი, ზურაბ აზარაშვილი მზად არის, რესპუბლიკური საავადმყოფოს თანამშრომლებთან შეხვედრა გამართოს და მათ კითხვებს პირადად უპასუხოს.
- განცხადებას ჯანდაცვის სამინისტრო ავრცელებს.
დეტალები: განცხადებაში აღნიშნულია, რომ შეხვედრაზე, კლინიკასთან და მის თანამშრომლებთან დაკავშირებით, თითოეული საკითხი დეტალურად იქნება განხილული.
- ამასთან, ჯანდაცვის სამინისტრომ გუშინ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ მათი უწყების წარმომადგენლებმა რესპუბლიკური საავადმყოფოს თანამშრომლებთან, სამუშაო შეხვედრა გამართეს და სამინისტროს მიერ შეთავაზებულ საკომპენსაციო პაკეტთან დაკავშირებით კითხვებს უპასუხეს.
რა ხდება რესპუბლიკურ საავადმყოფოში: 22 იანვარს, ირაკლი ღარიბაშვილმა მთავრობის სხდომაზე განაცხადა, რომ დაინგრევა რესპუბლიკური საავადმყოფოს შენობა და მის ბაზაზე ახალი საავადმყოფო აშენდება.
- ამ ფაქტს საავადმყოფოს თანამშრომლები აპროტესტებენ და საპროტესტო აქციებს გეგმავენ.
- მედპერსონალი ამბობს, რომ დაპირების მიუხედავად, არ აქვთ გარანტია, რომ მიიღებენ იმ კომპენსაციებს, რასაც მათ ჯანდაცვის სამინისტრო სთავაზობს.
- ისინი კითხვის ნიშნის ქვეშ აყენებენ ახალი საავადმყოფოს აშენების საკითხსაც. შიშობენ,რომ შესაძლებელია, ეს ტერიტორია სხვა მიზნებისთვის გამოიყენონ, მაგალითად, მიჰყიდონ დეველოპერებს, რადგან ტერიტორია "საკმაოდ შემოსავლიანია".
- კლინიკის თანამშრომლების უკმაყოფილებას იწვევს ისიც, რომ როგორც თავად ამბობენ, გადაწყვეტილების მიღების პროცესში არ ყოფილან ჩართულები.