100 ხმა არ არის ჩვენთვის მიზანი. მიზანია, საკონსტიტუციო სასამართლომ იმპიჩმენტის პროცედურის ფარგლებში დაადგინოს საქართველოს კონსტიტუციის დარღვევა, რაც ძალიან მარტივი საქმეა. ამის შემდეგ გაშიშვლდება ყველაფერი, გაშიშვლდება სალომე ზურაბიშვილისა და რადიკალური ოპოზიციის ალიანსი. კიდევ ერთხელ დაადასტურებს რადიკალური ოპოზიცია, რომ ეს არის კონსტიტუციაზე მოძალადე პოლიტიკური ძალა.
გახსოვთ, როგორ ძალადობდნენ ისინი კონსტიტუციაზე 2012 წლამდე და ახლა უკვე ოპოზიციიდან ძალადობენ საქართველოს კონსტიტუციაზე. ამ ყველაფერს გავაშიშვლებთ. შესაბამისად, ჩვენთვის ეს იმპიჩმენტი აბსოლუტურად წაუგებელი თამაშია. სარჩელის მომზადებაში პირადადაც ვარ ჩართული. ეს არის პარლამენტის წევრების წარდგინება, შესაბამისად, პარლამენტის წევრები პირადად ვართ ჩართული დოკუმენტაციის მომზადებაში.
ლევან ჯაგველაძის საქმის პროკურორის თქმით, ოთარ ფარცხალაძეზე საერთაშორისო ძებნის გამოცხადებისთვის შესაბამის ორგანოს მიმართეს