ვისაუბრეთ იმასთან დაკავშირებით, თუ რა მტკიცებულებები არსებობს ამის უკან. ელჩმა გაიმეორა ის, რასაც ჩვენ საჯაროდ ვისმენდით, რომ გადაწყვეტილება დაფუძნებულია მხოლოდ, ძირითადად, საჯარო წყაროებიდან მიღებულ ინფორმაციებზე. არაფერი დამატებითი ინფორმაცია, როგორც ჩანს, არ არსებობს. არის ის, რაც არის პრესაში, თუ სხვადასხვა კვლევაში, ის, რაც ჩვენ ყველამ ვიცით, თუმცა, სპეციფიურად, რომელი ესა თუ ის ინფორმაცია არის იყო ამის განმაპირობებელი, ამასთან დაკავშირებით რამე დამატებითი ინფორმაცია არ მიმიღია. ამიტომ, ჩემი გადმოსახედიდან, ასეთი მძიმე ბრალდების წაყენება, მართალია, გადაწყვეტილება ეხება მხოლოდ სავიზო შეზღუდვას, ადამიანების, საქართველოს მოქალაქეების, ქართველი მოსამართლეების პიროვნული შეტევა და მათი, როგორც კორუმპირებული მოსამართლეებისთვის იარლიყების მიწებება არის აბსოლუტურად მიუღებელი, პარტნიორები ასე არ იქცევიან.