გადაწყვეტილება, რომელიც ამ კანონის უკან გაწვევით ჩვენ მივიღეთ, ამ სიტუაციაში სახელმწიფოებრივად ყველაზე სწორი და გონივრული იყო. ამით ჩვენ, ერთი მხრივ, ვაჩვენეთ, რომ აქ არავის მივცემთ უფლებას, რომ ვიღაცამ რაღაც დესტაბილიზაცია მოაწყოს, არეულობა და ქაოსი შემოიტანოს ქვეყანაში და მეორე ფრონტები და ათასი სისაძაგლე გააჩაღოს. მეორე მხრივ, ვიცოდით მათი ამ ძალიან ცუდი გეგმების შესახებ. მათი ამოცანა იყო ქაოსი, მუდმივი დესტაბილიზაციის შენარჩუნება, არეულობა. შეიძლება, რამდენიმე ახალგაზრდა თავადვე მოეკლათ. ვთქვით, რომ ამ ნაბიჯით ჩვენ ვუფრთხილდებით ჩვენთვის ყველაზე უფრო ძვირფასს, ჩვენი ქვეყნის სტაბილურობას, მშვიდობასა და არა ომის პოლიტიკას.
ასე გამოეხმაურა პრემიერმინისტრი რამდენიმე დღიანი დუმილის შემდეგ რუსული კანონის საწინააღმდეგო აქციაზე მშვიდობიანი მოქალაქეების ცრემლსადენი გაზითა და წყლის ჭავლით დაშლას.