არ არის ეგ მარტივი კითხვა. ანალიზია მთავარი, იმიტომ, რომ როდესაც რაღაცას ამბობ, მაშინ უნდა დააკონკრეტო რას გულისხმობ, ანუ. მაგალითად, თუ შენ ფიქრობ, რომ, დაუშვათ, ყველაფერი არის ასე გასაზომი, თითო ტერმინი, მაშინ მეორე ფრონტიც უნდა გავხსნათ, ხომ საქართველოში? რატომ არ ხსნი კაცო, მტერი თუა, იმას ეომები. ხომ ხვდებით რას ვამბობ? ანუ, მტერს აქვს სხვადასხვა გაგება და თქვენ მეკითხებით ცალსახად რაღაცას. მტრის ერთი გაგება არის, რომ ვიღაცას ეომები; მეორე გაგება არის, რომ გაქვს რაღაცა ორგანული დაპირისპირება; მესამე გაგება არის რაღაცა და ა.შ. მე ამ ანალიზში შემოვდივარ და თქვენ მეუბნებით მტერი არის თუ ის არის, მოყვარეა თუ მეგობარი, თუ ბიძაშვილი და არ არის მარტივი კითხვა, არ არის მარტივი კითხვა იმიტომ, რომ არის რაღაცა მარტივი კლიშეები, მარტივი რაღაცა შაბლონები, მარტივი ტერმინები, რითაც რადიკალური ოპოზიცია ცდილობს, საქართველოს მიყვანას მეორე ფრონტამდე.