ჩვენ ახლა ვსაუბრობდით, როგორ ახერხებს კეზერაშვილი, მაგალითად, საკუთარი გავლენების გაფართოებას. მას აქვს ერთი მთავარი ინსტრუმენტი ამისათვის. ნუ, აქაც ორი. ეს არის ფული და ეს არის მისი მედიასაშუალებები, ხო.ანუ, მას აქვს კონკრეტული გავლენის ბერკეტი,პირდაპირ ფულს ხარჯავს იმისათვის, რომ ჰქონდეს გავლენა პოლიტიკაში. რაც შეეხება ბიძინა ივანიშვილს,პირდაპირ ვიტყვი რას, რომ ჩვენ მისგან არა თუ არ აგვიღია არც ერთი თეთრი, მთელი ამ წლების განმავლობაში, არც გვჭირდება. ანუ, ჩვენ ვართ თვითკმარი. ჩვენ გვყოფნის აბსოლუტურად, როგორც საარჩევნო, ისე არასაარჩევნო პერიოდში მით უმეტეს, ის რესურსები, რომლებსაც ვიღებთ შემოწირულებების გზით. არც ერთი თეთრით მას არც პარტია და არც რომელიმე პოლიტიკოსი თუ რომელიმე სხვა სუბიექტი არ დაუფინანსებია.
ამის შესახებ ქართული ოცნების წევრმა ირაკლი კობახიძემ რუსთავი ორის ეთერში ვროპარლამენტის საგარეო კომიტეტის მიერ მიღებულ ცვლილებებზე ისაუბრა. ჟურნალისტმა მას ჰკითხა, როგორ აპირებდნენ რეკომენდაციის შესრულებას დეოლიგარქიზაციის მიმართულებით.