ქართველი ხალხი და საქართველოს პრეზიდენტიც აცნობიერებენ და აღიარებენ რუსეთის აგრესიას და იმას, რომ მთელი ეს ომი რუსეთის სინდისზეა, რომ რუსეთი აგრესორია და უკრაინას პროვოცირება არ მოუხდენია. არ ვიცი, რას ამბობს საქართველოს მთავრობა. არ ვიცი, ისინი გმობენ თუ არა ამ აგრესიას. ვფიქრობ, საქართველოს მართებს, გაარკვიოს და ისტორიულად სწორ პოზიციაზე დადგეს. სამწუხაროდ, საქართველოსთვის არასწორი პოზიცია იქნება ძალიან სავალალო, თუ უკრაინა წარმატებული იქნება და საქართველოს მთავრობა კი არ დაგმობს რუსეთს. ეს იქნება საქართველოს მხრიდან სტრატეგიული შეცდომა. ჩვენ ვიცით, რომ საქართველოს მოსახლეობა მხარს უჭერს უკრაინას. ქართველები იბრძვიან რუსეთის წინააღმდეგ უკრაინაში. ქართველმა ხალხმა იცის, რომ უკრაინის გამარჯვების შემთხვევაში მათი მომავალი უკეთესი იქნება. ამიტომ, მთავრობამ უნდა გააცნობიეროს, სად დადგეს, ვის მხარეს [ფორმულას თარგმანი].