ხარაგაულის საკრებულოს თავმჯდომარემ ოფიციალური გვერდიდან პრეზიდენტი დაწყევლა
ფოტო: ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულო
მას შემდეგ, რაც პრეზიდენტმა მოსმენების შესახებ კანონს ვეტო დაადო, ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს Facebook გვერდიდან ის დაწყევლეს. საკრებულოს თავმჯდომარემ, მანანა ბარბაქაძემ ბათუმელებს დაუდასტურა, რომ კომენტარი თვითონ დაწერა.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: ბარბაქაძე გამოცემას ეუბნება, რომ ეს მისი პირადი მოსაზრებაა და საქციელს სიტყვის თავისუფლებით ამართლებს.
- 21 ივნისს სამგორის გამგებელმა აქციაზე #შინევროპისკენ მყოფებს აგინა, თუმცა ქართული ოცნების წევრებმა თქვეს, რომ არასამსახურებრივ პერიოდში საკუთარი პოზიცია ყველას შეუძლია გამოხატოს.
დეტალები: "შხამად გექცეს, რაც შენთვის ვიწვალე და ვიშრომეთ" — ეწერა კომენტარში, სადაც აღნიშნული იყო, რომ პრეზიდენტი "სისულელეებს აბრეხვებს", უნდა "დაოკდეს" და ბიძინა ივანიშვილს "დღე და ღამე სანთლები დაუნთოს".
- ბარბაქაძე ამტკიცებს, რომ "ტექნიკური ხარვეზი" დაფიქსირდა და მაშინვე გამოსწორდა". კომენტარი ამ დროისთვის წაშლილია.
- "მე დავდე ჩემს პირად გვერდზე და რატომღაც ტექნიკურად მოხდა ოფიციალურ გვერდზე და მშინვე წაიშალა", — უთხრა მან ფორმულას.
- დამატებითი ინფორმაციისთვის On.ge ცდილობს საკრებულოსთან დაკავშირებას, თუმცა ჩვენს ზარებს არ პასუხობენ.
ფოტო: სქრინი/ბათუმელები
ზურაბიშვილმა ბრიფინგზე განაცხადა, რომ იცის ვეტო დაძლეული იქნება, მაგრამ მას იყენებს, რადგან ცვლილებებს არ ეთანხმება.
- მანვე აღნიშნა, რომ 6 თვის განმავლობაში ვეტოს დაადებს ყველა კანონპროექტს, რომელიც არასწორი მიმართულებით იქნება მიღებული.