რეაბილიტაციის დროს მელიქიშვილზე ტრანსპორტის მარშრუტი იცვლება — როგორ
ვარაზისხევისა და მელიქიშვილის ქუჩის კვეთიდან კოსტავასა და მელიქიშვილის კვეთამდე სატრანსპორტო საშუალებების გადაადგილება იზღუდება.
რატომ არის მნიშვნელოვანი: შეზღუდვების გამო სრულად იცვლება გადაადგილების მარშრუტი, მათ შორის საზოგადოებრივი ტრანსპორტისთვისაც.
- მოძრაობის ახალი სქემა 18 ივნისის 00:00 საათიდან ამოქმედდება.
ვარაზისხევი: სატრანსპორტო საშუალებებისთვის გადაადგილება შესაძლებელი იქნება კეკელიძის ქუჩიდან და ჭავჭავაძის გამზირიდან ვარაზისხევის მიმართულებით.
- ვარაზისხევზე სატრანსპორტო საშუალებებს გადაადგილება შეეძლებათ ორივე მიმართულებით;
- ვარაზისხევიდან გადაადგილება შესაძლებელია, როგორც მტკვრის მარჯვენა სანაპიროსა და თამარ მეფის გამზირის, ასევე, კოსტავას მიმართულებით.
კოსტავაზე მოძრაობა შესაძლებელი იქნება ორივე მიმართულებით.
- თბილისის საკონცერტო დარბაზიდან გმირთა მოედნისკენ მოძრავ სატრანსპორტო საშუალებებს გადაადგილება კოსტავადან ნიკოლაძის ქუჩაზე შეეძლებათ;
- ნიკოლაძიდან ქუჩიშვილისა და ღამბაშიძის ქუჩების გავლით, კვლავ კოსტავაზე მოხვდებიან.
რუსთაველის გამზირიდან კოსტავასა და ჭოველიძის ქუჩებისკენ მიმავალ სატრანსპორტო საშუალებებს გადაადგილება შეეძლებათ პირველი რესპუბლიკის მოედანზე, ახვლედიანისა და ქიაჩელის ქუჩების გავლით.
- კოსტავადან კი გადაადგილება შესაძლებელი იქნება, როგორც ჭოველიძეზე, ასევე, გმირთა მოედანზე ამსვლელ პანდუსზე, მტკვრის მარჯვენა სანაპიროსა და თამარ მეფის გამზირის მიმართულებით.
ჭაბუა ამირეჯიბის გზატკეცილიდან გადაადგილება შესაძლებელი იქნება მტკვრის მარჯვენა სანაპიროს მიმართულებით.
- ვარაზისხევზე მოხვედრა შესაძლებელი იქნება გმირთა მოედნიდან ამსვლელი პანდუსის გამოყენებით.