ნუ გვისაყვედურებს ნურავინ, ჩვენ გვაქვს უფლება, ისევე, როგორც ყველას, გვქონდეს ემოცია. დააფიქსიროს გულწრფელი ემოცია იმასთან დაკავშირებით, რომ სამართლიანი თამაშის წესებით დაექვემდებაროს საკითხები გადაწყვეტას. ის სამართლიანობა, რაც აერთიანებს ევროპას, ევროპულ ღირებულებებს, საჭიროა, სწორედ ამ ფორმით იქნეს გადაწყვეტილი ჩვენთან მიმართებაში საკითხი. ამეზეა საუბარი და არა ის, რომ ვინმეს ეჭვი ეპარებოდეს ჩვენს ევროპულ არჩევანში.
ამბობს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარე ანრი ოხანაშვილი. ქართული ოცნების დეპუტატის, დიმიტრი ხუნდაძის განცხადებით, თუ საქართველო სტატუსს უსამართლო ვალდებულებებით მიიღებს, ქვეყანამ მასზე უარი უნდა თქვას.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს3905 ნახვა
2. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1666 ნახვა
3. ეროვნულმა ბანკმა ლარის ახალი კურსი დაადგინა1623 ნახვა
4. თენგიზ შარმანაშვილი: შემოჭრა ჩრდილოეთიდან [რუსეთიდან] მოხდა იმის გამო, რომ როკის გვირაბთან სამხედროებს თავისი ამოცანა არ შეასრულებინეს1328 ნახვა