ვადასტურებ, რომ სააკაშვილის მიმართულებით შეძახილები მესმოდა — ინსპექტორის სამსახურის გამომძიებელი
სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის გამომძიებელი, გიორგი მიქელაძე ადასტურებს, რომ ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მიმართულებით შეძახილები ესმოდა. ის დღეს სააკაშვილის გამოსაკითხად გლდანის ციხეში მივიდა.
"ვადასტურებ, რომ მესმოდა გარკვეული შეძახილები საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მიმართულებით", — განაცხადა მან ჟურნალისტებთან.
ამასთან, ინსპექტორის სამსახურის გამომძიებელმა აღნიშნა, რომ სააკაშვილმა გამოთქვა მზადყოფნა, ჩაიტაროს სამედიცინო ექსპერტიზა და ასევე, გამოძიების ფარგლებში მასზე პერსონალური ინფორმაციის გამოთხოვას დათანხმდა.
"მან თანხმობა განაცხადა გამოთხოვილ იქნეს მის შესახებ არსებული პერსონალური სახის ინფორმაცია. მან, ასევე, თანხმობა განაცხადა პირადად წარდგეს სამედიცინო ექსპერტიზის ჩატარების ფარგლებში სამედიცინო შემოწმების მიზნით ექსპერტთან, მის მიერ მოწოდებული ექსპერტების მონაწილეობით. იგი მიუთითებს მასზე შესაძლო ძალადობის განხორციელების თაობაზე, აქედან გამომდინარე, არსებობს თუ არა მის სხეულზე რაიმე დაზიანების კვალი, საჭიროა ჩატარდეს სამედიცინო ექსპერტიზა", — აცხადებს ის.