"მაგალითი მივცეთ, რომ ეს შესაძლებელია" — გირჩმა მიშელის ახალ დოკუმენტს ხელი პარლამენტში მისვლამდე მოაწერა
ფოტო: კადრი ვიდეოდან/გირჩი • Girchi
გირჩის ლიდერებმა, ვახტანგ მეგრელიშვილმა, ალექსანდრე რაქვიაშვილმა და იაგო ხვიჩიამ შეთანხმების დოკუმენტს ხელი პარტიის ფეისბუქგვერდის პირდაპირ ეთერში მოაწერეს.
"ჩემი აზრით, ამაზე არის ხელი მოსაწერი. გუშინ იყო განცხადებაში, რაც, ჩემი აზრით, მხარდასაჭერია, რომ თითოეულმა პარლამენტის წვერმა უნდა მიიღოს გადაწყვეტილებაო. ანუ, ინდივიდუალურ გადაწყვეტილებაზე დაიყვანეს ჩვენმა დასავლელმა მეგობრებმა თავიანთი წინადადება. მე ვფიქრობ, რომ იმ 60-მა ადამიანმა, თუ რამდენიც არის დარჩენილი, თვითონ უნდა გადაწყვიტოს, უნდა შეთანხმება და ამ ხალხის გვერდზე დგომა, თუ უნდა, რომ ფეხებზე დაიკიდოს ეს ხალხი და საერთოდ ყველაფერი და არ ვიცი რა გააკეთოს. მოდი, ჩვენ რაღაცნაირი მაგალითი მივცეთ იმის, რომ ეს შესაძლებელია და ხელი მოვაწეროთ ამ დოკუმენტს [...]
აი, მე მოვაწერე ამას ხელი, რომ შერიგდეს მიშა და ბიძინა. ეს არის დასაწყისი რაღაც შერიგების", — განაცხადა ვახტანგ მეგრელიშვილმა.
ხვიჩიამ დოკუმენტის ხელმოწერისკენ სხვებსაც მოუწოდა.
"ვუსურვოთ წარმატება ზოგადად ამ პროექტს და მე მინდა, რომ მოგვბაძონ ადამიანებმა, ჩვენმა კოლეგებმა ოპოზიციიდან და ხელისუფლებიდან", — განაცხადა იაგო ხვიჩიამ.
ფოტო: კადრები ვიდეოდან/გირჩი
გირჩის წევრები დღეს პარლამენტში მიდიან. იაგო ხვიჩიას თქმით, ისინი არ აპირებენ საპარლამენტო საქმიანობაში მონაწილეობას, თუმცა ისარგებლებენ პარლამენტარის გარკვეული პრივილეგიებით.
18 აპრილს, ევროკავშირის წარმომადგენლობაში გამართულ შეხვედრაზე ქართულ ოცნებასა და ოპოზიციას ახალი დოკუმენტი შესთავაზეს, თუმცა მმართველი პარტია ადგილზე არ იმყოფებოდა. მხარეებს მოსაფიქრებლად დრო მიეცათ.