რეალური შეთანხმებისთვის გულწრფელი მზაობა არ იყო, ეს არის ყველაზე დიდი პრობლემა — ელისაშვილი
ფოტო: თამთა კახაბერიძე/On.ge
პარტია მოქალაქეების ლიდერის, ალეკო ელისაშვილის განცხადებით, 5 პუნქტიდან 3-ზე შეთანხდნენ, მაგრამ მისი აზრით, გულწრფელი კომპრომისის მზაობა მოლაპარაკებეზე არ ჩანდა. ამის შესახებ მან ქართულ ოცნებასა და ოპოზიციას შორის გამართული შეხვედრის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებთან განაცხადა.
"საერთო ჯამში, შეთანხმება ისევ არ არის. 5 საკითხი, რაზეც ვმსჯელობდით, 3-ზე შევთანხმდით: საარჩევნო რეფორმა, მართლმსაჯულება და კომიტეტების თავმჯდომარეების განაწილება. მაგრამ ორ საკითხზე — პოლიტპატიმრებსა და ვადამდელ არჩევნებზე იყო აზრთა სხვადასხვაობა. ჩემს პირად განცდას ვიტყვი, რომ გულწრფელი მზაობა იქ რეალური შეთანხმების და კომპრომისების არ იყო. ეს არის ყველაზე დიდი პრობლემა.
ვადამდელი არჩევნების საკითხი ჰაერშია გამოკიდებული. ოპოზიცია ამბობს კიო და ხელისუფლება — არაო. პოლიტპატიმრებთან დაკავშირებით, თითქოს ვთანხმდებოდით, მაგრამ ვერ შევთანხმდით. რეალურად, მთავარი პრობლემა ის არის, რომ გულწრფელი კომპრომისის მზაობა მე პირადად ვერ დავინახე", — თქვა მან.