"მოქალაქეები" ჩანაწერებთან დაკავშირებით დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის ინიციატივით გამოდიან
ფოტო: კადრი ვიდეოდან / პარლამენტი
პარტია მოქალაქეები ჩანაწერებთან დაკავშირებით პარლამენტში დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნის ინიციატივით გამოვიდნენ.
"პარლამენტს აქვს რეალურად ბერკეტი, დაიბაროს ყველა ის ადამიანი, ვინც არის ამ ჩანაწერებში მონაწილე. დაიბაროს, მათ შორის, ის ჟურნალისტები, ის ადამიანები, ვისზეც, სავარაუდოდ, განხორციელდა ზეწოლა და მათგან, უშუალოდ პირველწყაროსგან მოვისმინოთ როდის მოხდა, როგორ მოხდა, რა მოხდა", — აცხადებს იოსელიანი.
ალეკო ელისაშვილის თქმით, თუ შინაარსზე და ჩანაწერის ავთენტურობაზე არ დაიწყო გამოძიება, ის იქნება პოლიტიკურად მოტივირებული.
"პირველი, რაზეც გამოძიებამ უნდა გასცეს პასუხი, წესით, ჩვენ რომ ნორმალური ქვეყანა ვიყოთ, არის ის, ავთენტურია თუ არა ჩანაწერი, როდის არის გაკეთებული და ჩანაწერის მონაწილე პირები, ბატონი ღარიბაშვილი და ბატონი ჩუბინიძე იმ დროს, როდესაც საუბრობდნენ, იკავებდნენ თუ არა პოლიტიკურ თანამდებობებს. ეს არის ყველაზე მნიშვნელოვანი კითხვები და რახან ამაზე, ანუ შინაარსზე და ჩანაწერის ავთენტურობაზე არ დაიწყო გამოძიება, გასაგებია, რომ ეს იქნება პოლიტიკურად მოტივირებული, წყალ-წყალა გამოძიება. ანუ ისეთი, როგორ გამოძიებასაც პროკურატურა ატარებს. სწორედ ამიტომ ვამბობთ ჩვენ, პარტია მოქალაქეების წარმომადგენლები და პარლამენტის წევრები, რომ გაცილებით ეფექტური იქნებოდა და იქნება დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნა", — ამობს ელისაშვილი.