ქანთარიას თქმით, უგულავა პოლიტიკურად "თავხედურობამდე აქტიური" იყო და მისი დაკავება "განსაკუთრებით არასასიამოვნოა"
ქართული ოცნების დეპუტატი ნუკრი ქანთარია აცხადებს, რომ ევროპული საქართველოს ლიდერი გიგი უგულავა "თავხედურობამდე აქტიური" იყო და ეს მის დაკავებას "განსაკუთრებით არასასიამოვნოს" ხდის.
"ადამიანის დაკავება არ არის სასიამოვნო, განსაკუთრებით მაშინ, როდესაც ის პოლიტიკურად აქტიურია და თავხედურობამდე აქტიურია. მერე საბაბი შეიძლება გაჩნდეს, რომ, აი, ამიტომ, მისი აქტიურობის გამო მოხდა დაკავება; რომ ჩამოცილება მოხდა ამ პროცესიდან, თორემ ის იზამდა, რასაც იზამდა ანდა სხვებისთვის ეს იყოს დამაშინებელი, რომ სასამართლო იარაღად არ უნდა ვაქციოთ. ამის საბაბი რომ ჩნდება, ეს არის, რა თქმა უნდა, თავისთავად, უსიამოვნო", — განაცხადა მან პალიტრანიუსის ეთერში.
თუმცა, მისივე თქმით, მეორე მხრივ ავსანიშნია ის, რომ "48 მილიონი არ არის, 48 თეთრი".
"მე რომ 48 მილიონი ავიღო, ვინმე რამეს მაპატიებდა?" — განაცხადა დეპუტატმა.
უზენაესმა სასამართლომ 10 თებერვალს გიგი უგულავას პატიმრობა შეუფარდა, რის გამოც ოპოზიციამ მთავრობასთან მოლაპარაკებები შეწყვიტა და აქციები დააანონსა. მათი თქმით, ეს არის პოლიტიკური დევნაა.
თბილისის ყოფილ მერსა და ოპოზიციის ერთ-ერთ ლიდერს პატიმრობაში ყოფნა ისევ 3 წლით, 2 თვითა და 8 დღით მოუწევს. საქმეზე, რომელზეც უგულავა რამდენიმე წლის წინ მსჯავრდებული იყო, გადაწყვეტილება უზენაესმა სასამართლომ 10 თებერვალს გამოაცხადა. საკასაციო საჩივარი ყოფილმა გენერალურმა პროკურორმა და ახლადარჩეულმა მოსამართლემ შალვა თადუმაძემ განიხილა. მასთან ერთად შემადგენლობაში იყვნენ მოსამართლეები, მერაბ გაბინაშვილი და გიორგი შავლიაშვილი.