მაშინ, როდესაც ქვეყანას ჰქონდა უმძიმესი სისტემური დანაშაულები, იმის გამო, რომ მედიის თავისუფლება და სივრცეები, სადაც ამ პრობლემებზე საუბარი შეიძლებოდა, იყო უკიდურესად შეზღუდული, ქვეყანაში ეს არ იყო განხილვის საგანი, ადამიანები ამაზე ერთმანეთთან ყურში ჩურჩულებდნენ, შესაბამისად, ბევრი რამ იმ წლის [აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის] ანგარიშებში არ იყო ასახული.
ამიტომ ვამბობ, რომ საიადან რაღაცას თუ მოვახვედრებდით [ანგარიშში] და რაღაცას ყურადღებას თუ მიაქცევდნენ, ძალიან გვიხაროდა ხოლმე იმიტომ, რომ ცოტა ყურადღება მაინც მივიქციეთ იმ პირობებში, როცა განხილვა არ იყო ქვეყანაში.
ამის შესახებ პარლამენტის ვიცე-სპიკერმა, თამარ ჩუგოშვილმა აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის ბოლო ანგარიშთან დაკავშირებით ტელეკომპანია იმედის ეთერში განაცხადა.
1. "ბრიყვულ განცხადებას ბრიყვები აკეთებენ, ხართ ბრიყვი?" — თეა წულუკიანი მამუკა ყურაშვილს2291 ნახვა
4. პარლამენტთან აქციაზე, სადაც თეა წულუკიანის კომისიის მიერ 2008 წლის ომის გმირების შეურაცხყოფას აპროტესტებენ, 2 მონაწილე დააკავეს1136 ნახვა