350 კგ ქერი — ხარაგაულის მერიის ჯილდო დოღში გამარჯვებული სამეულისთვის
350 კილოგრამი ქერი — ეს იყო საპრიზო ფონდი ხარაგაულში გამართული დოღისთვის, რომელშიც 35-მდე ცხენოსანი მონაწილეობდა. დოღი სოფელ ხიდრისა და კიცხის მოსახლეობის ინიციატივით გაიმართა და ორგანიზებას სპორტისა და ტურიზმის განვითარების ცენტრი უწევდა.
საპრიზო ფონდი შემდეგნაირად გადანაწილდა — პირველ ადგილზე გასულს ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერიისგან 200კგ ქერი ერგო, მეორე ადგილის მფლობელს 100კგ, ხოლო მესამე ადგილზე გასულს 50კგ.
ღონისძიებას ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერი, ნიკოლოზ თოფურიძე, მერის პირველი მოადგილე, არჩილ მაღრაძე, თვითმმართველობის წარმომადგენლები და ადგილობრივი მოსახლეობა ესწრებოდა.
ხარაგაულის მერიის ინფორმაციით, გამარჯვებულებს სიმბოლური საჩუქრები გადასცეს, ასევე, საკრებულოს, ბაღდათი-ხარაგაულის მაჟორიტარი დეპუტატის ბიუროს, მერიის კულტურის სამსახურისა და ხიდრის ადმინისტრაციული ერთეულის წარმომადგენლებმა. თუმცა არ არის დაკონკრეტებული რა საჩუქრებზეა საუბარი.