ეს ბინძური და ყალბი სპეცოპერაცია მხოლოდ ერთ რამეს ემსახურება ადამიანების დეზორიენტაციასა და ბარიგების სიცოცხლის გახანგრძლოვებას. რამდენიმე კვირის წინ, პოროშნეკომ ჩემთან გრანოვსკი ვამოუშვა, რომელმაც მითხრა, რომ თუ გამოსვლებს არ შევწვეტდი, გამასამართლებდნენ და საქართველოში გამამგზავრებდნენ. ისინი რაღაც ფულზე ლაპარაკობენ. მაჩვენეთ, სად არის ეს ფული? ისინი ტყუიან. საუბარი ჩემზე არაა, საუბარია იმაზე, სადამდე აპირებენ უკრაინელი ხალხის მოტყუებას. როდესაც აქ მოვდიოდი სანდო წყაროებმა მითხრეს, რომ აქედან წავსულიყავი, რადგან ჩემი სიცოცხლე საფრთხის ქვეშ იყო. ამიტომაც ამ ხელბორკილებს, რომელიც მე მიკეთია და უკრაინელმა ხალხმა გახსნა, შევინახავ პოროშენოკსთვის და ლუცენკოსთვის და ყველა იმ ადამიანისთვის ვინც უკრაინელ ხალხს ამცირებს. თქვენ მე სწორი გზიდან ვერ გადამიყვანთ. მათ ჩვენი მარშის შეეშინდათ და კვირის მარშის მაგივრად, რომლისაც ასევე შეეშინდათ მოდით ეს მარში დავიწყოთ დღეს. ვაიძულოთ მათ ხალხს მოუსმინოთ და მოვითხოვოთ პიროშენკოს იმპიჩმენტი