25%-იანი ფასდაკლება სესხზე Silk ბანკში
წელიწადის ნებისმიერ დროს აქვს თავისი ხიბლი და გამოწვევები, თუმცა თებერვლის შუა რიცხვები განსაკუთრებული პერიოდია. ეს ის დროა, როდესაც ზამთარი ნელ-ნელა უკან იხევს, ჩვენ კი გაზაფხულის მოლოდინში ახალი გეგმების შემუშავებას ვიწყებთ. შესაძლოა, ეს იყოს ზამთრის სეზონის გრანდიოზული დახურვა დაუვიწყარი მოგზაურობით, სახლის განახლება გაზაფხულის დადგომამდე, ან უბრალოდ იმ ნივთის შეძენა, რომელიც დიდი ხანია, ჩვენი სურვილების სიაშია. ხშირად ამ გეგმების შესრულებას მხოლოდ ერთი რამ — ფინანსური რესურსი აფერხებს, თუმცა სწორედ ახლა Silk ბანკმა მომხმარებელს ისეთი შესაძლებლობა შესთავაზა, რომელიც გადაწყვეტილების მიღებას საგრძნობლად ამარტივებს.
თუკი ახლო მომავალში სამომხმარებლო სესხის ღებას გეგმავდით, თამამად შეიძლება ითქვას, რომ ახლა საუკეთესო დროა ამისთვის. Silk ბანკმა გამოაცხადა სპეციალური აქცია, რომელიც ფინანსურ ვალდებულებების ხელმისაწვდომობას ბევრად მოქნილად უზრუნველყოფს. საუბარია კონკრეტულ პერიოდზე — 16 თებერვლიდან 24 თებერვლის ჩათვლით, როდესაც ბანკში სამომხმარებლო სესხზე 25%-იანი ფასდაკლება იმოქმედებს.
ეს ნიშნავს, რომ ამ კონკრეტულ დღეებში სესხის აღებას, სტანდარტულთან შედარებით, 25%-ით უკეთესი პირობით შეძლებთ, რაც გრძელვადიან პერსპექტივაში სოლიდურ დანაზოგს გულისხმობს.
მომხმარებლისთვის ალბათ ყველაზე საინტერესო ციფრები და რეალური სარგებელია. ამ შეთავაზების ფარგლებში, საპროცენტო განაკვეთები მკვეთრად მცირდება. თუ სტანდარტულ პირობებში ნომინალური საპროცენტო განაკვეთი 18%-ს შეადგენდა, აქციის დღეებში ის მხოლოდ 13.5%-იდან იწყება. შესაბამისად, იკლებს ეფექტური საპროცენტო განაკვეთიც, რომელიც, 21.3%-ის ნაცვლად, 15.9%-იდან განისაზღვრება.
ეს ცვლილება პირდაპირ აისახება სესხის საერთო ღირებულებაზე და, შესაბამისად, ყოველთვიური შენატანის რაოდენობაც იკლებს. ამიტომ, თუკი სესხის აღებას გეგმავთ სხვადასხვა მიზნით, იქნება ეს ზამთრის კურორტზე დასვენება, ბინის რემონტი თუ ტექნიკის განახლება, 16-24 თებერვლის შუალედი აუცილებლად უნდა მოინიშნოთ კალენდარში, რადგან შეთავაზება დროებითია, თუმცა მისგან მიღებული სარგებელი გრძელვადიანი იქნება.
თანამედროვე ცხოვრების რიტმიდან გამომდინარე, ფინანსური პროდუქტების ხელმისაწვდომობასა და სისწრაფეს გადამწყვეტი მნიშვნელობა აქვს. Silk ბანკმა ეს პროცესი მაქსიმალურად გაამარტივა. ბევრ ადამიანს აინტერესებს, კონკრეტულად რა თანხის იმედი შეიძლება ჰქონდეს, სანამ სესხის აღების პროცედურებს დაიწყებს. ამისთვის ბანკი გთავაზობთ კომფორტულ სერვისს: თქვენ შეგიძლიათ, მობაილბანკში რეგისტრაციის გარეშეც კი, სულ რაღაც ერთ წუთში შეამოწმოთ თქვენთვის დადასტურებული საკრედიტო ლიმიტი. ეს ზოგავს დროს და გაძლევთ მკაფიო სურათს თქვენი შესაძლებლობების შესახებ. სურვილის შემთხვევაში კი, ლიმიტის გააქტიურება მობაილბანკიდანვე, დისტანციურად არის შესაძლებელი.
კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი დეტალი, რაც ამ შეთავაზებას გამოარჩევს, მისი ხელმისაწვდომობაა თვითდასაქმებულებისთვის. ხშირად ადამიანები, რომლებიც შემოსავალს ხელზე იღებენ ან მხოლოდ პირადი, არაოფიციალური ჩარიცხვები აესახებათ ანგარიშზე, საბანკო პროდუქტებით სარგებლობისას ბიუროკრატიულ ბარიერებს აწყდებიან. Silk ბანკში კი არ აქვს მნიშვნელობა, როგორ იღებთ შემოსავალს. სესხი ავტომატურად დასტურდება მობაილბანკში და რაც მთავარია, თვითდასაქმებულებზეც ვრცელდება აქციის პირობები — 25%-ით ნაკლები საპროცენტო განაკვეთი.
პროცესი იმდენად მარტივია, რომ სულ რამდენიმე ნაბიჯს მოითხოვს. მსურველებმა უბრალოდ უნდა გადმოწერონ სილქის მობაილბანკი, შეავსონ მარტივი განაცხადი და მომენტალურად მიიღონ თანხა გაუმჯობესებული პირობებით. თებერვლის ეს კვირა ნამდვილად კარგი შესაძლებლობაა მათთვის, ვისაც სურს ფინანსური საკითხების სწრაფად, მარტივად და, რაც მთავარია, ნაკლები დანახარჯით მოგვარება.