"კონსტიტუციის მიხედვით როგორც არის განსაზღვრული, ცესკო-ს მიერ ოფიციალური, საბოლოო ოქმების გამოცხადების შემდეგ, 25 ნოემბერს ჩაინიშნა სხდომა, სადაც პარლამენტის უმრავლესობა ცნობს 150-ვე დეპუტატის უფლებამოსილებას. უსამშობლოებს, რომლებიც ცდილობენ, საზოგადოება შეცდომაში შეიყვანონ, იმ ახალგაზრდებს, ვისაც იყენებენ მთელი ამ პერიოდის განმავლობაში, მივმართავ – დღეს უფლებამოსილებას ვცნობთ. ამის შემდეგ იმ უსამშობლოებს, ვისაც არ უნდათ, თავიანთი ამომრჩევლის ხმა გაახმოვანონ პარლამენტში, მიეცემათ შესაძლებლობა, დაწერონ განცხადებები.
დღეიდან უკვე აქვთ უფლებამოსილება, დაწერონ განცხადებები, ჩვენ დავაკმაყოფილებთ. აქამდე რაც ჰქონდათ დაწერილი, არის სიცრუე. არ ჰქონდათ მანდატი, განცხადება დაეწერათ. მოტყუებულ ხალხს დაატარებენ ზემოთ და ქვემოთ. ჩვენ ეს კინო ნანახი გვაქვს 2020 წელს. პუფები იყვნენ, შემოვიდნენ, დარჩნენ პუფებად. ახლა იმავე სცენარს გადიან".