გახარია გოგიჩაიშვილზე: როგორც ჩანს აქციიდან ბრუნდებოდნენ და თავს დაესხნენ ერთ ადამიანს
პარტია საქართველოსთვის ლიდერი გიორგი გახარია მის თანაგუნდელზე, ლევან გოგიჩაიშვილზე თავდასხმას ეხმაურება და ამბობს, რომ ქართული ოცნების მოძალადე ჯგუფები პარტიის მხარდამჭერებსაც ესხმიან თავს.
როგორც გახარიამ ფორმულას ეთერში აღნიშნა, მმართელი პარტიის ლიდერების რიტორიკა და საჯარო გამოსვლები მსგავს ფაქტებს ახალისებს.
"ეს არ არის პირველი შემთხვევა, როდესაც ოცნების ლიდერების მუქარას მოჰყვება მათივე ზონდერ, მოძალადე ბრიგადების ჩვენი მომხრეების წინააღმდეგ ფიზიკური თავდასხმები. ასეთი იყო ბათუმში, პაპუაშვილის რაღაც მუქარების შემდგომ; დღეს, 2 დღის უკან ივანიშვილი ფაქტობრივად დაემუქრა ჩვენი გუნდის წევრებს. ჩემ შემთხვევაში ეს არ იყო პირველი მუქარა, მაგრამ გამოვიდა პირველად, საჯაროდ გამოაცხადა ეს მუქარა და იცის ამ ადამიანმა, რომ არ მუშაობს ეს მუქარა ჩემზე, და გადაიტანა ჩემს თანაგუნდელებზე.
როგორც პასუხისმგებლობიანი მოქალაქე ვიტყვი, ლევანის მხოლოდ ვიდეო ზარით ვესაუბრე - ვერ ვიტყვი, რომ ეს იყო დაგეგმილი ან სპონტანური, მაგრამ ფაქტია, რომ საზოგადოებრივ თავშეყრის ადგილებში, მეტროში, ადამიანები, რომლებიც როგორც ჩანს აქციიდან ბრუნდებოდნენ, და შეიარაღებული იყვნენ ოცნების პოლიტიკური სიმბოლიკით, უბრალოდ აგრესიულად თავს დაესხნენ ერთ ადამიანს", – თქვა გახარიამ კვირის ფორმულაში.
პარტია საქართველოსთვის წევრს, ლევან გოგიჩაიშვილს მეტროში თავს დაესხნენ. როგორც ცნობილია, მას 20-მდე ადამიანი დაესხა თავს.
2 დღით ადრე, ოლიგარქი ბიძინა ივანიშვილი გიორგი გახარიასა და მის გუნდსაც დაემუქრა გასამართლებით. ეს მან ტვ იმედის ეთერში თქვა და აღნიშნა, რომ "სასამართლოს დონეზე აქვთ" დოკუმენტები დალაგებული.