მთავრობა ევროპის ჩემპიონატისთვის 3 000 ავიაბილეთს დაასუბსიდირებს
მოკლედ: ევროპის ჩემპიონატზე, საქართველოს ნაკრების მატჩებზე დასასწრებად, მთავრობის მიერ 3 000 სუბსიდირებული ავიაბილეთების გაყიდვა ამ კვირის ბოლომდე დაიწყება.
- ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ დღეს, 20 მაისს, მთავრობის სხდომაზე განაცხადა.
დეტალები: მთლიანობაში, სუბსიდირებული ბილეთების შეძენა 3 000 გულშემატკივარს შეეძლება.
- დაახლოებით 2 000 გულშემატკივრისთვის უზრუნველყოფილი იქნება პირდაპირი ფრენები თბილისის საერთაშორისო აეროპორტიდან, ხოლო დაახლოებით 1 000 გულშემატკივრისთვის — ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტიდან.
- ერთი გზის ფასი, სუბსიდირებით იქნება 195 ევრო, შესაბამისად, ორი გზის ფასი იქნება 390 ევრო.
ასევე, ნახეთ — ბუდუ ზივზივაძე: არა რუსეთს! ვდგავარ იმ ახალგაზრდების გვერდით, ვინც თავიანთ ჯანმრთელობას საფრთხის ქვეშ აყენებენ საქართველოს მომავლისთვის
პირდაპირი რეისები უზრუნველყოფილი იქნება გერმანიის ქალაქებში — დორტმუნდში, ჰამბურგში, კიოლნსა და დიუსელდორფში.
- "ამ ბილეთების შეძენას, შეძლებენ ის მოქალაქეები, რომლებსაც შეძენილი აქვთ საფეხბურთო მატჩის ბილეთები. ავიაბილეთის შეძენისას წარმოდგენილი უნდა იყოს შესაბამისი მატჩის ბილეთი", — განაცხადა პრემიერ-მინისტრმა.
ბოლო ხაზი: საქართველოს ეროვნული საფეხბურთო ნაკრები, ისტორიაში პირველად, ევროპის ჩემპიონატზეა მას შემდეგ, რაც 2024 წლის 26 მარტს ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის საპლეიოფო ფინალში, საბერძნეთს მოუგო.
- საქართველოს ეროვნული ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე პირველ თამაშს 18 ივნისს, დორტმუნდში გამართავს, სადაც თურქეთის ნაკრებს დაუპირისპირდება.