მე მაინტერესებს, რატომ გადაწყვიტეთ ამ ქვეყნის შემობრუნება იმ კურსიდან, რომელიც გაცხადებული აქვს ამ ქვეყანას საქართველოს კონსტიტუციით. მაინტერესებს, რატომ აკეთებთ ამას, იმიტომ, რომ ერთი ადამიანის ინტერესი დაიცვათ მარტო და მეტი არცერთი ადამიანი არ გაინტერესებთ?! არ გაინტერესებთ არც ფეხბურთელების ხმა, არც საფეხბურთო კლუბების, არც ადამიანების, არც მეცნიერების. რატომ არ გაინტერესებთ ამ ადამიანების ხმა, რატომ და რას ეუბნებით საქართველოს მოქალაქეებს, ვინც დარჩება პირისპირ სიღარიბესთან, გაჭირვებასთან და ევროკავშირის გარეშე.
მე მაინტერესებს, რას ეუბნებით ამ ადამიანებს, რომ თქვენ იცავდით ბიძინა ივანიშვილს და ამიტომ არ გინდოდათ ამ ადამიანების ხმის გაგება?! რატომ გადაწყვიტეთ დაჩქარებული წესით. რა პასუხს გასცემთ საქართველოს მოქალაქეებს, თქვით და იღებთ თუ არა თქვენს თავზე პასუხისმგებლობას, თუ საქართველომ კანდიდატის სტატუსი ვერ მიიღო?
ენმ-ის დეპუტატმა, ხატია დეკანოიძემ ეს კითხვა გურამ მაჭარაშვილს პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე დაუსვა, სადაც რუსული კანონის განხილვა დაჩქარებულად, 9 მარტის ნაცვლად, დაიწყო.