მინდა გამოვეხმაურო ქალბატონი დეგნანის განცხადებას, რაც გუშინ გააკეთა, რომ ომთან მიმართებაში ეს არის რუსული პროპაგანდა. მე მაშინ მინდა შევახსენო ქალბატონ დეგნანს, ჩვენ ეს თემა ჰაერიდან არ მოგვიტანია, ჩვენ ამისკენ მოგვიწოდებდა უკრაინის სადაზვერვო სამმართველოს უფროსი, რომელმაც მოგვიწოდა, რომ მეორე ფრონტი უნდა გაიხსნას.
მათ შორის, ზელენსკის ადმინისტრაციის მრჩეველები, რომლებიც ამბობდნენ, რომ რა ცუდია, რომ სააკაშვილი და ნაციონალური მოძრაობა არ არიან ხელისუფლებაში საქართველოში, იმიტომ, რომ მეორე ფრონტი გახსნილი იქნებოდა. მაშინ, ეს რა არის? ანუ, ისინი რუსულ ინტერესებს ასახირებენ? ანუ, მათ უკად დგას რუსეთი?
ასე ეხმაურება ქართული ოცნების დეპუტატი საქართველოში აშშ-ის ელჩის, კელი დეგნანის განცხადებას. დეგნანის თქმით, განცხადებები, თითქოს დასავლეთს სურს, საქართველო ომში ჩაერთოს და მეორე ფრონტი გახნსას რუსული დეზინფორმაციაა.