Top Gun: Maverick ტომ კრუზისთვის რეკორდსმენი ფილმი გახდა
36 წლის შემდეგ ტომ კრუიზი საკულტო როლით დაბრუნდა!
დიდ ეკრანზე უკვე გამოვიდა 1986 წლის გახმაურებული ფილმის Top Gun ახალი ნაწილი Maverick, რომელიც ყველას მოულოდნელად კინოგაქირავების ლიდერი გახდა: აშშ-ში ფილმის შემოსავლებმა პრემიერიდან სამ დღეში $124 მილიონი შეადგინა, გლობალურად კი ეს მაჩვენებელი $248 მილიონს გაუტოლდა.
ეს კი, როგორც BBC წერს, ტომ კრუზის კარიერაში უპრეცედენტო წარმატებაა, რადგან მისი პირველი ფილმია, რომლის შემოსავლებმაც კინოგაქირავების პირველ კვირაში 100 მილიონ დოლარს გადააჭარბა: იქამდე იმავე საზომით მისი ყველაზე წარმატებული ფილმი War of the Worlds იყო 2005 წელს $64-მილიონიანი შემოსავლით.
ეს ასევე კინოგაქირავების ერთ-ერთი საუკეთესო შედეგია მას შემდეგ, რაც პანდემია დაიწყო: ტოპ განს მხოლოდ ისეთი ფილმები უსწრებენ, როგორებიცაა Spider-Man: No Way Home, Doctor Strange in the Multiverse of Madness და The Batman.
ქეით მიდლტონი და ტომ კრუზი ლონდონში Top Gun: Maverick-ის პრემიერაზე.
თუმცა, თუ ცოტა ყურადღებით გადავხედავთ ფილმის მარკეტინგულ კამპანიას, ეს შედეგები არც ისე მოულოდნელი იქნება: ლონდონში პრემიერას სამეფო ოჯახის წევრებიც კი დაესწრნენ.
ფილმიდან კადრები მსოფლიოში ყველაზე მაღალ შენობაზე, ბურჯ-ხალიფაზეც გაუშვეს:
ფილმისთვის საუნდტრეკი კი ისეთმა სახელოვანმა მომღერალმა ჩაწერა, როგორიც ლედი გაგაა:
ფინანსურ წარმატებასთან ერთად ფილმმა დადებითი შეფასებები დაიმსახურა კრიტიკოსებისგანაც: უმრავლესობა იმასაც კი ამბობს, რომ გაგრძელება ორიგინალ ფილმს სჯობია, რაც საკმაოდ იშვიათი შემთხვევაა კინოინდუსტრიაში.
Top Gun: Maverick უკვე გადის საქართველოს კინოთეატრებშიც და მისი შეფასება ქართველ მაყურებელსაც შეუძლია დიდ ეკრანზე.