მოემზადეთ, Coven-ის ჯადოქრები ეკრანზე ბრუნდებიან
American Horror Story-ის მერვე სეზონი, რომ სიურპრიზებით არის სავსე, ამაში სულ უფრო და უფრო ვრწმუნდებით. ჯერ იყო და გვამცნეს, რომ ლეგენდარული ჯოან კოლინზი სერიალში ითამაშებდა, ეს არ იკმარეს და ცოტა ხნის წინ გამოგვიცხადეს, რომ არც მეტი, არც ნაკლები თვით ჯესიკა ლენგი გვიბრუნდებოდა, თანაც იმ შესანიშნავი როლით, რომელიც მან შოუს პირველ სეზონში შეასრულა.
და თქვენ გგონიათ ეს ყველაფერია?! სულაც არა, გირჩევთ გარდერობიდან შავი ტანსაცმელი გადმოალაგოთ და მოემზადოთ, Coven-ის ალქაჯები ეკრანს უბრუნდებიან.
ტაისა ფერმიგა, გაბურეი სიბიდე, ლილი რაბე, ფრენსის კონროი და სტივ ნიქსი თამაშში კვლავ ერთვებიან და ყველაზე შეშლილი ჯადოქრების როლს კიდევ ერთხელ მოირგებენ.
აქვე შეგახსენებთ იმასაც, რომ მერვე სეზონში ემა რობერტსიც Coven-ის ჯადოქრის, ედისონ მონტგომერის როლით ბრუნდება.
American Horror Story-ის მერვე სეზონის გამოსვლამდე სულ რაღაც ორი თვე დარჩა, რაც იმას ნიშნავს, რომ შოუს შემქმნელები ნელ-ნელა ახალ ინფორმაციებს გაგვაცნობენ. მაგალითად ახლახან სერიალის პირველი, შემზარავი ტიზერი გავრცელდა.
აღსანიშნავია, რომ მერვე სეზონში ვიხილავთ მსახიობ კოდი ფერნს, რომელიც სერიალში მიქაელ ლანგდომის როლს შეასრულებს. ლანგდომის პერსონაჟი AHS-ის პირველ სეზონში გამოჩნდა და ის შოუს მაყურებლებისთვის უცნობი არ არის.
რაც შეეხება მერვე სეზონის თემას, მკვლელი სახლის, ფსიქიატრიულის, ფრიკ-შოუს, სასტუმროს, როანოკისა და კულტის შემდეგ, წინ აპოკალიფსი გველოდება.
შოუს მერვე სეზონში კვლავ ვიხილავთ სარა პოლსონს, ემა რობერტსს, ივან პეტერსსა და კეტი ბეიტსს. დადასუტებულია ისიც, რომ სერიალში ლეგენდარული ჯოან კოლინზი ითამაშებს.
შეგახსენებთ, რომ FX-ის გადაწყვეტილებით შოუ არხზე კიდევ ორი სეზონით განაახლა, რაც იმას ნიშნავს, რომ საშინელებათა ჟანრის სერიალის ხილვის საშუალება 2020 წლის ჩათვლით გვექნება.